Konkurenční výhoda

Představte si, že vaši zákazníci začnou vyžadovat něco, co vám může připadat jako nadstandard. Ale co když vám řeknu, že tento "nadstandard" může být brzy normou? Ano, mluvíme o uhlíkové stopě vaší společnosti! Udržitelnost není jen módní výstřelek, je to budoucnost podnikání. A vaši zákazníci? Ti už nyní chtějí vědět, jak "zelená" vaše firma ve skutečnosti je.

Proč počítat uhlíkovou stopu?

Představte si, že zlepšení vaší konkurenceschopnosti může být jen otázkou uhlíkové stopy. Ano, správně čtete – vaše ekologická stopa je nyní více než jen otázkou udržitelnosti; je to otázka vaší přežití v konkurenčním světě podnikání.

ESG report
greenwashing

Greenwashing

Myslíte si, že jste opravdu "zelení" ve svém podnikání? Nebo jste možná, aniž byste to tušili, obětí greenwashingu? V posledních letech se ekologie a udržitelnost staly více než jen módními slovy, staly se byznysem. Podnikatelé jako vy a já jsme pod tlakem, abychom ukázali, že naše podnikání je "zelené", ale jak můžeme být jisti, že naše snahy jsou autentické a ne jen povrchní triky marketingu?

Ecotrace logo
Ecotrace logo

Složitost výpočtu Scope 3

Víte, že vaše firma každý den zanechává neviditelnou stopu? Nejde jen o ty, které zanecháváte na trhu, ale o stopu, která může mít dalekosáhlé důsledky pro naši planetu. Ano, mluvím o uhlíkové stopě – a zvláště o její nejzáludnější části, Scope 3.

ESG report

Offset

Uhlíkový offset může být jedním z nástrojů, jak přispět k lepší budoucnosti naší planety, a přitom posílit i image naší firmy. Ale co to vlastně ten uhlíkový offset je? Jednoduše řečeno, jde o investice do projektů, které snižují emise skleníkových plynů nebo podporují obnovu a ochranu přírodních zdrojů.

Snižování CO2

Podnikatelé hrají klíčovou roli v boji proti klimatické krizi. Věděli jste, že i nejmenší změny ve vašem každodenním podnikání mohou významně snížit uhlíkovou stopu vaší společnosti? Zde je několik strategií, které jsou nejen efektivní, ale často přinášejí i úspory nákladů a zlepšují firemní image.

ESG report

Kontaktujte nás